Festiválek sv. Jan session ve Frýdku již po třicáté

19.09.2009 15:00

Malý festiválek s velkou tradicí. I tak by se ve zkratce dal charakterizovat festiválek sv. Jan session, který se letos již po třicáté zaplní prostory farní zahrady u kostela sv. Jana Křtitele ve Frýdku. Od roku 1995 se na něm dvakrát ročně setkávají muzikanti a divadelníci s publikem, které je otevřené hledání nových uměleckých počinů a také naslouchání hlasu volajícího na poušti...

V sobotu 19. září od 15 do 22 hodin zde budou hrát kapely z celé republiky. Program zahájí luxusně salonní Bohemian Club z Ostravy. Hudbu s duchovně inspirovanými texty bude reprezentovat třeba mladá poprocková kapela Adriana Kleris z Brna, poetickyrocková kapela  !On z Liberce nebo emofolkoví Mindenki z různých koutů Moravy a Slezska. Z nejznámějších lze jmenovat kapelu Jarret z Liberce, která svou inteligentní muzikou na pomezí folku, rocku a popu se blíží stylu, který můžeme srovnat třeba s hudbou Suzane Vega. Bude možné zažít nenapodobitelnou atmosféru koncertů kapely Dva z Pardubic, která si dovoluje mystifikovat posluchačstvo smyšleným jazykem a vtipně označuje svoji experimentální hudbu jako folklór neexistujících národů. Daří se jí koncertovat po celé Evropě (od Ruska přes Francii až po Norsko) a za svoji tvorbu obdržela letos i nominaci na cenu Anděl v oblasti alternativní hudby.

V programu je pamatováno i na děti, pro které bude v 18 hodin na prostranství za kostelem sv. Jana Křtitele připraven divadelní pohádkový příběh Františčina baterka a navazující výtvarná dílna v podání absolventů brněnské divadelní fakulty JAMU.

V neděli 20. září od 15 hodin na farní zahradě budou znít worshipové písně v podání kapel Donebevolající a Chapela, které přinesou atmosféru dynamických chval i uctívání.

Festiválek pořádá Sdružení Filip Neri.

Více informací lze najít na webových stránkách www.skupinahrozen.cz

Zpět